Skaitmeninė televizija – ir širdžiai, ir kiemui prižiūrėti

Agnė Gintautaitė, Verslo žinios, Nr. 90, 12p
Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai skaitmeninės televizijos imtuvui suteikė naujų funkcijų – dabar su juo galima stebėti, kas vyksta kieme, ir nustatyti, kokiu dažniu plaka paciento širdis. Rudenį Kaune turėtų pasirodyti su imtuvu sujungta bandomoji „miestiečio kortelės“ versija, su ja bus galima mokėti mikroįmokas, joje tilps visos nuolaidų kortelės, viešojo transporto e. bilietai. Projektas pradėtas prieš trejus metus, kai KTU mokslininkai UAB „Selteka“ užsakymu sukūrė skaitmeninės televizijos imtuvą, galintį priimti televizijos programas, transliuojamas antžeminės televizijos kanalais. Šiandieną imtuvas patobulintas iki galimybės priimti interneto televizijos (IPTV) signalus. Įdiegta telemedicinos funkcija, namų ūkio prietaisų stebėsenos ir valdymo galimybės. Paprastai tariant, sėdint fotelyje per televizorių galima stebėti, kas vyksta kieme. O prireikus, mobiliuoju kardiogramos prietaisu peržvelgti, kaip dirba širdis, ir rezultatus realiu laiku nusiųsti šeimos gydytojui.
„Šiuo metu pasaulyje yra labai ryški personalizuotos medicinos tendencija. Su šiais projektais dirba didžiausios pasaulio bendrovės. Jo esmė – ne žmogus eina pas gydytoją, o duomenys siunčiami gydytojui. Į gydymo įstaigą vykstama, jei prireikia papildomų tyrimų“, – pasakoja Vytautas Deksnys, KTU Telekomunikacijų elektronikos fakulteto docentas.
Nuotolinio valdymo prietaisą prijungus prie „Seltekos“ skaitmeninės televizijos imtuvo, kardiogramos duomenys siunčiami šeimos gydytojui. Kardiogramą taip pat galima stebėti televizoriaus ekrane, duomenis archyvuoti.
Anot p. Deksnio, projektu yra susidomėjęs „Šeimos medicinos centras“, privati klinika „Elite Medicale“. Viliamasi, jog jungtis norės ir daugiau valstybinių bei privačių gydymo įstaigų.
„Lietuvoje yra apie 2.000 šeimos gydytojų. Jau turime gerų atsiliepimų iš jų, matome susidomėjimą. Tačiau su medicina nėra viskas taip paprasta. Reikia pereiti ilgą juridinį ir biurokratinį procesą, įrodyti, jog prietaisas nepavojingas žmogaus sveikatai“, – sako p. Deksnys.

Nuoroda į straipsnio šaltinį