Kauno elektronikos įmonė tikisi palankios rinkos bangos

Kauno UAB “Selteka”, kanalų selektorius televizoriams gaminanti įmonė, prognozuoja pasaulio rinkos augimą. Įmonė investavo 300.000 Lt į naują paviršinio montažo liniją ir plečia alternatyvias veiklos sritis.

“Manome, kad pagrindinės mūsų produkcijos poreikis šiemet išaugs 6-10%, – sakė Arūnas Vizgaitis, UAB “Selteka” direktorius. – To leidžia tikėtis bendras rinkos augimas, prieš porą metų prasidėjęs Tolimuosiuose Rytuose, vėliau pasiekęs NVS šalis, o dabar, matyt, plisiantis į Vakarus. Dar visai neseniai komplektuojančias detales, kurios mums gaminamos įvairiose pasaulio šalyse, galėjome užsakyti prieš 3-4 savaites. Dabar tenka tai daryti prieš pusmetį – gamyklos visur perkrautos.”
Pernai 13,6 mln. Lt apyvartą pasiekusi “Selteka” šiemet tikisi maždaug 20% apyvartos augimo. Augimo tikimasi ir iš pagrindinės produkcijos gamybos, ir iš naujos veiklos apimčių augimo.

Gamins plokštes
“Selteka” rengiasi gaminti daugiau įvairių elektronikos plokščių. Tai nebus serijinė gamyba, todėl galima tikėtis didesnės pelno maržos. Be to, naujoji veikla turėtų mažinti “Seltekos” priklausomybę nuo pagrindinės gamybos svyravimų.
Maždaug 90% “Seltekos” apyvartos sudaro kanalų selektorių gamyba: apie 30% jų nuperka “Šiaulių tauro televizoriai”, 45% perka Rusijos ir Baltarusijos, o 25% – ES narių ir į ją stojančių šalių televizorių gamintojai.
Naujoji linija leido sukurti 25 darbo vietas – “Seltekoje” dabar dirba 208 žmonės.
“Paleidus liniją mūsų gamybos pajėgumai išaugo maždaug 50%, – sakė pašnekovas. – Apie du trečdalius naujųjų pajėgumų tikimės panaudoti išaugusiai televizorių kanalų selektorių gamybai, likęs rezervas – naujai veiklai.”

Nuoroda į straipsnį