Ar ilgai matysime lietuviškas komercines televizijas nemokamai ?

Nuo liepos  1 dienos įsigaliojo nauji  Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimai,  kurie panaikino reikalavimą  retransliuotojams nemokamai rodyti visus lietuviškus nacionalinius kanalus. Dabar retransliuotojai  nemokamai privalo rodyti tik du kanalus – LTV ir LTV2.

Tai reiškia, kad retransiliuotojams nuo šiol už lietuviškus kanalus reikės mokėti, o nemokamai rodomų 14-os kanalų skaičius sumažės. Šie pakeitimai jau atsiliepė kai kurių kabelinės televizijos operatorių klientams. „Init“ nesusitarimo su „LNK“ pavyzdys parodė, kad vartotojai vieną dieną gali likti be savo mėgstamų televizijos programų. Tiesa, 12-ka lietuviškų kanalų galima nemokamai matyti per antžeminę skaitmeninę televiziją , bet ar ilgam?

Europoje sparčiai plinta aukštos raiškos (HD) televizija.  Nacionalinių kanalų noras rodyti naujausius filmus, serialus ar sporto varžybas greitai HD TV technologijas atves  į Lietuvą.  Tačiau prieš tai reikės išspręsti du svarbius klausimus. Pirma – HD programos negali būti platinamos, neužtikrinus jų apsaugos nuo piratavimo, antra – vieno HD kanalo transliavimui reikia penkių paprastų skaitmeninės TV kanalų vietos.  Taigi, norint rodyti HD programas reikės jas koduoti ir transiliuoti (neturint laisvų dažnių) vietoje esamų standartinių SD kanalų.  Taip  atsitiko Latvijoje ir Estijoje, kur šiuo metu yra matomi 4-5 nemokami TV kanalai.

Norintiems  matyti daugiau, reikia skaitmeninės TV priedėlio, turinčio kortelių  skaitytuvą. Deja dauguma šiuo metu prekyboje esančių priedėlių ( ypač kinietiškų), kortelių skaitytuvų neturi. Jie yra tinkami tik nemokamų programų žiūrėjimui.  Žmonės, įsigiję tokius priedėlius , rizikuoja po 2012 metų vietoj 14-os matyti vos kelis TV kanalus.

Siekdami  Lietuvos gyventojus apsaugoti nuo nemalonių staigmenų, rekomenduojame  rinktis TV priedėlius su kortelių skaitytuvu. UAB „Selteka“ siūlo net 3 skirtingus „TC“ tipo  modelius su kortelių nuskaitymo įrengimais. Pirkėjas gali pasirinkti jam tinkamą gaminį pagal funkcionalumą ir kainą.

Vyrauja nuomonė, kad  norint matyti daugiau nei 14-ka kanalų, būtina sudaryti sutartį su TV paslaugos tiekėju. Tai netiesa.  Perkantiems minėto tipo priedėlius (pažymėtus spec. lipduku) „Selteka“ dovanoja „Gala“ kortelę, su kuria 3 mėnesius nemokamai galima žiūrėti iki 43 televizijos programų (įskaitant ir rusiškus kanalus). Po 3 mėn. vartotojas matys nekoduotus TV kanalus, bet sumažėjus jų skaičiui,  visuomet turės galimybę  padidinti savo matomų kanalų kiekį. Tokį priedėlį  galima pasiimti su savimi  ir žiūrėti skaitmeninę televiziją  sode, sodyboje  ar kaime. Kaip žinia kabelinės televizijos vartotojai panašios galimybės neturi ir ją žiūrėti gali tik savo namuose.

Antžeminės skaitmeninės TV priedėliai su kortelių skaitytuvu yra geras sprendimas tiems, kurie nori saugiai ir patogiai jaustis ateinant naujai skaitmeninės televizijos erai.

Visiems „Seltekos“ gaminiams yra suteikiamas 3 metų garantinis laikotarpis.