IPTV sprendimai

Beribiai IPTV sprendimai

Kas yra HLS?

HLS arba HTTP Live Streaming, tai technologija įgalinanti video ir/arba audio turinį teikti įprastu visiems HTTP protokolu. Ši technologija leidžia pateikti klientams jau prieš tai paruoštą medžiagą, o taip pat ir tiesiogines transliacijas ten, kur nebūtų galima teikti paslaugų, naudojantis įprastu duomenų perdavimo metodu (angl. Multicast). Didžiausias šios technologijos privalumas yra tas, jog lygiagrečiai galima teikti video medžiagą daugybe kokybių ir klientas ją gaus diferencijuotai pagal jo interneto kanalo pralaidumą.

Kaip tai veikia?

HLS technologija naudoja įprastą web serverį, kad pateiktų srautą vartotojams. Teikiama medžiaga yra padalinama į nedidelius segmentus (dažniausiai 10s trukmės), segmentai talpinami į web serverį, iš kurio jau galutinis vartotojas gauna segmentus ir juos jungia savo IPTV įrenginyje. Tuo atveju, jeigu teikiamas srautas yra tiesioginė transliacija, serveris nuolatos atnaujina turimus segmentus, kad būtų galima sklandžiai teikti srautą vartotojui.

HLS technologija taip pat palaiko ir autentifikaciją HTTPS protokolu ir, žinoma, srautas gali būti šifruojamas eliptiniais AES algoritmais, kad būtu apsaugotas nuo neteisėto perėmimo ir panaudojimo.

Kodėl verta naudoti HLS?

HLS technologijai ir jos pritaikymui ribų, praktiškai, – nėra. Ja galima pasinaudoti ten, kur tradiciniai IPTV teikimo būdai negali būti taikomi arba galima naudoti vietoje tradicinių metodų, taip apkraunant mažiau tinklo mazgus ir taupant brangų duomenų perdavimo srautą. Taip pat galima teikti video nuomos paslaugas klientams nebijant, kad teikiamas turinys bus perimtas, pavogtas ar sugadintas. HLS technologija yra palaikoma daugybės įrenginių, įskaitant mobilius telefonus bei planšetinius kompiuterius, todėl IPTV tinklas yra dar labiau išplečiamas.

Kuo SELTEKA gali pasitarnauti jums?

SELTEKA jums gali padėti įsilieti į šiuo metu augantį IPTV tiekėjų ir vartotojų klubą. Mes galime pasiūlyti IPTV priedėlį (IF-402HD), kuris palaiko HLS technologiją ir nemokamus įrankius, kurie leistų paversti jūsų teikiamą srautą į HTTP Live Streaming, tiek tiesioginėms transliacijoms, tiek ir jau turimai medžiagai. Šie įrankiai leis jūsų turimą MPEG-4, MPEG-2 ar Apple Quicktime srautą, kuris yra užkoduotas H.264 algoritmais su ACC ar MP3, paversti į HLS segmentus ir pateikti klientams.

SELTEKA IPTV TARPINĖ PROGRAMINĖ ĮRANGA ( MIDDLEWARE)

Selteka IPTV Middleware – tai tarpinė programinė įranga skirta televizijos, transliuojamos IP tinklais, kontroliavimui, stebėjimui ir valdymui.

Selteka IPTV Middleware galimybės:

 • Galimybė pateikti norimus kanalus pagal kliento poreikius
 • Radio programų transliavimas
 • Galimybė sukurti nuosavą kanalą ir transliuoti jame aktualią informaciją
 • Galimybė apmokestinti visą norimą turinį
 • Detalios statistikos rinkimas (nuo 5 minučių iki 1 metų)
 • Interaktyvus valdymo pultas (informacija pateikiama realiu laiku)

Selteka IPTV sprendimo panaudojimo sritys:

 • Viešbučiai
 • Kavinės
 • Ligoninės
 • Daugiabučiai
 • Kabeliniai operatoriai
 • IPTV operatoriai

Pirminis administratoriaus prisijungimo langas, kuriame pateikiama glausta statistika apie einamą laikotarpį, taip pat patvirtinama, jog prie sistemos buvo prisijungta sėkmingai.

Statistikos atvaizdavimo langas pasirinktame laikotarpyje (nuo 5min iki 1 metų).

Objekto lange, kuriame yra įdiegta sistema, aiškiai matomi klientai, kurie naudojasi paslauga. Pateikiama informacija yra interaktyvi- realiu laiku galima matyti kokį kanalą klientas žiuri, tai gali būti taip pat ir video nuomos turinys. Be to, galima greitai pasakyti klientui PIN kodą, jeigu jis savo užmiršo.

Konkretaus kanalo redagavimo/pridėjimo langas- visiška laisvė kanalo aprašymui, palaikoma daugybė transliavimo būdų (multicast, unicast, HLS).